O nás

 Volám sa Anna Agócsová. Mojou vášňou je vyšívanie. Ručne vyšívam rôzne oblečenia, módne doplnky a iné textílie. Motivuje ma hlavne nadšenie a spokojnosť zákazníkov.
 Môj príbeh s výšivkami sa začínalo v období, keď som začala navštevovať školu. Moja mama aj stará mama ma viedli k tomu aby som sa učila vyšívať. V tom čase bolo prirodzené, že dievčatá sa učili ručné práce. Pestré kvietky, ktoré sa tvorili mojimi rukami ma celkom očarili. 

 Najviac ma inšpirujú vzory. Keď si pozriem na nejaký už mám pred očami kde bude mať miesto. Začala som pripravovať veci ako darček do rodiny, pre kamarátku atď. Ich povzbudenie ma motivovalo k tomu aby som začala vážnejšie sa venovať tejto činnosti. Táto činnosť postupne sa rozrastalo do podnikania, do ktorého nejakým spôsobom sa zapojil každý člen rodiny. Či pri prácach na počítači, či pri rozložení a zložení stánku na jarmokoch. 
 Najväčšou podporou pre mňa je moja nevesta s ktorou v posadnutosti výšivkami sme sa našli. Dúfam, že v rodine ona bude tá, kto bude pokračovateľom tohto krásneho remesla. Lebo našou úlohou je postrážiť hodnoty, ktoré nám zanechali naše staré mamy.

Naše tvorby zdobíme ľudovými vzormi, ornamentmi. V našej ponuke si môžete nájsť dámske tričká, blúzky, šaty, sukne, kabelky, šály a rôzne módne doplnky. Pre pánov ponúkame košele, kravaty, motýliky, šály. Z našej dielne si môžete vybrať aj pre deti tiež ručne vyšívané tričko, sukničku či mikinu. 

 Náš sortiment sa stále rozširuje. Pri hotových výrobkoch s radosťou zrealizujeme aj vysnívané oblečenie zákazníka. Na ponúknutý tovar si môžete vybrať veľkosť, farbu a typ vzoru.


Žijem a tvorím v oblasti Gemera. Na niektorých výrobkoch občas používam výšivky, ktoré sú špecifické na tento región. Existuje druh výšivky veľmi málo poznaný, tzv. gemerská uzlíková výšivka. Je to veľmi pracná technika, ale tá práca stojí zato. 

Ovládam aj techniku strojového vyšívania. Pripravuje sa tak, že najprv ručne vyšijem farebné kvety a potom na stroji vytvorím čipkované či "pavúčikované" časti.  Vždy zdôrazňujem, že časť tejto výšivky je pripravená na stroji, ktorý je poháňaný nohou a riadený rukou, lebo v dnešnej dobe strojové vyšívanie väčšine automaticky znamená nejaký počítačom riadený monštrum, ktorý vypľúva stovky rovnakých vecí. 

Dňa 30.7.2019 som získala certifikát na používanie značky Regionálny produkt GEMER-MALOHONT na skupinu výrobkov Ručne vyšívané textilné výrobky:

Textilné výrobky ručne vyšívané krížikovou a hladkou výšivkou, ktoré pochádzajú z regiónu Gemer-Malohont. Používané sú tzv. „palócske“ výšivky.

1. Oblečenie

a. dámska blúzka s tradičnou výšivkou

b. pánska košeľa s tradičnou výšivkou

2. Kabelky - ľanovo-bavlnené kabelky s tradičnou výšivkou

3.  Šály - nákrčníky z ľanovej látky s tradičnou výšivkou

4. Úžitkový textil

a. plátenná taška s tradičnou výšivkou

b. plátenné vrecko na chlieb s tradičnou výšivkou

c. plátenná kapsa s tradičnou výšivkou